“Велика війна у маленькому місті. Фотоісторія Станиславова часів Першої світової війни”

У Прикарпатському національному університеті імені В.Стефаника 4 листопада 2015 року відбулася презентація книги “Велика війна у маленькому місті. Фотоісторія Станиславова часів Першої світової війни”. Про історію появи монографії та її особливості студентам та викладачам Інституту історії, політології і міжнародних відносин розповіли упорядники книги Іван Бондарев, Олег Гречаник, Володимир Шулепін та автор передмови, випускник історичного факультету Володимир Єшкілєв. З вітальним словом до учасників заходу звернувся ректор університету, професор Ігор Цепенда. Модератором презентації був доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри всесвітньої історії Олег Жерноклеєв.

????????????????????????????????????

Колосальна за своїми наслідками для ХХ ст. Велика і Забута війна стала трагедією для мільйонів людей. Книга передає події воєнного лихоліття через призму історії міста Станіславова, очима тих, хто жив тоді. Звичний світ руйнувався, усе змінювалося, але місто продовжувало жити, пульсувати, відчувати.

На мить учасникам заходу вдалося побувати на початку минулого століття, відчути дух довоєнного міста, побувати в гарнізоні Станіславова, побачити полум’я боїв, обличчя війни на передовій та в тилу. Вражаюча кількість ілюстрацій, карт, поштівок, світлин створили для науковців та майбутніх істориків відчуття присутності, причетності, співпереживання до подій Першої світової війни.

205080643

Окрім друкованого видання авторський колектив представив найдавніше відео Станіславова часів Першої світової війни (1917 р.). Кінохроніка показує зруйноване місто після його звільнення австро-угорськими військами. Презентація книги викликала зацікавленість в учасників заходу, які задавали питання та долучались до дискусії.

????????????????????????????????????

205081757205082477

????????????????????????????????????

Автор тексту: Лілія Щербін

Фото: прес-служба ПНУ ім. В.Стефаника; Ігор Ткач, “Галицький кореспондент”

Джерело: http://www.pu.if.ua/uk/novyny/3929-prezentatsiia-knyhy-velyka-viina-u-malenkomu-misti-fotoistoriia-stanislavova-chasiv-pershoi-svitovoi-viiny

 

Be the first to comment

Leave a Reply