У Івано-Франківську презентували книгу Мирослава Волощука «Русь» в Угорському королівстві (ХІ – друга половина ХІV століття)»

Цього тижня в ОУНБ ім. І.Франка відбулася презентація книги «Русь» в Угорському королівстві (ХІ – друга половина ХІV століття): суспільно-політична роль, майнові стосунки, міграції» молодого івано-франківського автора, кандидата історичних наук Мирослава Волощука.

Відкрила презентацію директор ОУНБ ім. І.Франка Людмила Бабій, яка представила присутнім автора монографії, що розкриває  цікаві сторінки галицько-угорських взаємин і дає змогу переглянути спільну історію Галичини і Угорщини.

Модератор зустрічі – професор Прикарпатського університету ім. Василя Стефаника Олег Жерноклєєв наголосив, що науковий поштовх Мирославові Волощуку дало місто Галич, як центр Галицько-Волинського князівства, навколо якого розгорталося активне політичне життя Європи.

Книжку М.Волощук писав понад 15 років, ще зі студентської лави на історичному факультеті Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника. Частина матеріалів увійшла до тексту кандидатської дисертації «Військово-політичні стосунки Угорського королівства з Галицьким та Галицько-Волинським князівством (кінець ХІІ-ХІІІ ст.)», успішно захищеної 2005 р. в Чернівецькому національному університеті ім. Ю. Федьковича.

На презентації був присутній заступник Генерального консула Угорщини в м. Ужгороді Ласло Віддо, який подякував молодому вченому за інтерес до історії Угорщини. Обласній бібліотеці він подарував книгу «Коротка історія Угорщини» та низку видань угорською мовою.

Доцент кафедри історіографії та джерелознавства Юрій Довган детально проаналізував зміст презентованої книги і відмітив її велике значення в дослідженні історії галицько-угорських стосунків, адже для написання своєї книги автору довелося заглибитися в архіви різних країн Європи. Тривалі пошуки, аналіз і опрацювання віднайдених матеріалів призвели до народження і виходу у світ даної праці. Науковцю вдалося залучити велику кількість джерел, які для багатьох українських вчених були невідомими.

Про монографію М.Волощука також говорили почесний консул Консульства Угорщини в м. Івано-Франківську та Івано-Франківській області Василь Вишиванюк, аспірант Андрій Стасюк, директор видавництва «Лілея-НВ» Василь Іваночко та інші.

Джерело:   http://pravda.if.ua/news-71908.html

Be the first to comment

Leave a Reply