Історики УжНУ послухали лекцію відомого медієвіста-гунгариста з Прикарпатського національного університету

23 вересня на історичному факультеті відомий український медієвіст-гунгарист, доктор історичних наук, професор Мирослав Волощук прочитав лекцію на тему: «Королівська титулатура князів з династії Рюриковичів в Х–ХIV ст.». Наукова дискусія відбулася з ініціативи Центру досліджень угорської історії та українсько-угорських відносин, що діє при кафедрі історії України УжНУ, та з участю Студентського наукового товариства істфаку.

Лектор представив закарпатським колегам і студентам напрацювання, почерпнуті з наративних джерел Х–ХІV століття, створених в країнах Західної Європи і на теренах Візантійської імперії. Найбільш дискусійним виявилося питання королівських титулів династії Романовичів, зокрема короля Данила та його нащадків. Лекція супроводжувалася візуальними матеріалами, спеціально дібраними автором.

Окрім цього, професор Мирослав Волощук ознайомив присутніх із студентськими науковими доробками Центру медієвістичних студій, котрий діє при кафедрі всесвітньої історії історичного факультету Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника», а саме двома останніми випусками «Студентських історичних зошитів».

Студенти історичного факультету УжНУ висловлюють щиру вдячність лектору за висвітлення цікавої дискусійної проблеми та координаторам Центру досліджень угорської історії та українсько-угорських відносин, котрі організували захід.

slajd

За інформацією студента IV курсу істфаку Михайла Рекрутяка

Джерело: http://mediacenter.uzhnu.edu.ua/news/istoriki_uzhnu_poslukhali_lekciju_pro_korolivsku_titulaturu_ruskikh_knjaziv/2016-09-26-3989

Be the first to comment

Leave a Reply