Нагороду імені Юліуша Бардаха вручено українському науковцю

c_680_500_16777215_00_images_11henuk_defaultВ місті Сейни (Республіка Польща) відбулося урочисте вручення Нагороди імені Юліуша Бардаха, яка заснована Інститутом Великого князівства Литовського у Каунасі за найкращі праці, присвячені проблематиці державної, правової та культурної спадщини Великого князівства Литовського у ХІХ–ХХ століттях, або таким, що аналізують проблеми, пов’язані з історією як мінімум двох держав, що повстали на землях колишнього Великого князівства Литовського – Білорусі, Литви, Польщі та України.

В урочистостях взяли участь вдова Ю. Бардаха Ванда Бардах, консул Литовської республіки в Сейнах Віда Багдонавіченє, засновники Інституту ВКЛ та члени Наукової ради (Рустіс Камунтавічюс, Егідіус Александравічус, Антанас Кулакаускас, Ян Маліцький, Даріуш Шпопер, Малгожата Чижевська, Анджей Казакевич, Альгірдас Авіженіс та інші).

У першій едиції конкурсу на кращу працю, написану протягом 2010-2013 рр., було нагороджено монографію доцента Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Миколи Геника “Za naszą wolność i waszą…: Українсько-польське примирення у період біполярності”.

У монографії проаналізовано еволюцію українсько-польського примирення у контексті суспільно-політичних та міжнаціональних процесів після ІІ світової війни. Політичні еліти обох народів розглядали міжнаціональне примирення як інструмент боротьби за визволення з-під радянського домінування. Досягнення примирення на рівні політичних еміграцій та опозиційних рухів стало могутнім стимулом для розпаду соціалістичного табору, усунення тоталітаризму, комуністичної ідеології, радянського поневолення та становлення нових геополітичних реалій у Центрально-Східній Європі. Процеси міжнаціонального примирення (французько-німецького, німецько-польського і українсько-польського) складають основу формування об’єднаної Європи, сприяють зміцненню міжнародної безпеки і стабільності та утвердженню загальнолюдських цінностей.

 

Be the first to comment

Leave a Reply